Systemy instalacji sanitarnych

Rozwiązania dostosowane do potrzeb profesjonalistów

GSM 505-83-25-52
Instalacje klimatyzacji i wentylacji Siedlce

Klimatyzacje

Czy warto wykonać projekt wentylacji i klimatyzacji?

Wielu inwestorów prywatnych traktuje projekt instalacji wentylacji jako niepotrzebny wydatek.

Skupianie się jedynie na projektach instalacji elektrycznej i hydraulicznej jest karygodny błęddem, który popełniany dla pozornej oszczędności, bardzo często prowadzi do dodatkowych wydatków, wielokrotnie wyższych niż koszt profesjonalnego projektu.

Z pewnością rozmieszczenie oświetlenia, grzejników czy armatury sanitarnej jest bardziej spektakularne niż wentylacja, jednak należy pamiętać, że to system wentylacyjny zapewnia domownikom świeże powietrze, niezbędne do komfortowego i zdrowego życia.

Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w projekt instalacji wentylacji:

  1. Projektanci systemów wentylacyjnych opracowują indywidualny projekt w oparciu o obowiązujące przepisy prawne oraz informacje zaczerpnięte z projektu domu a także od jego właściciela. Rozwiązania proponowane przez projektantów są optymalne, zbilansowane pod względem zarówno ceny, jak i jakości. Z kolei handlowcy jak i zwykli wykonawcy, podejmujący się wykonania instalacji bez projektu wybierają rozwiązania, które im najbardziej pasują, a nie koniecznie są najtańsze.. Nie kierują się wytycznymi klienta, tylko własnym interesem.
  2. W przypadku awarii układu, nieprzewidzianych komplikacji nie ma możliwości analizy systemu, ponieważ nie posiadamy żadnej dokumentacji. Co za tym idzie usunięcie usterki okaże się dłuższe, bardziej kosztowne, a w niektórych przypadkach może skończyć się demontażem i ponowną instalacją sekcji instalacji.
  3. Komponenty dobrane przez projektanta gwarantują prawidłowe i ciche funkcjonowanie instalacji. Zapewnią je dokładne obliczenie oporów oraz spadków ciśnień w przewodach wentylacyjnych, a co za tym idzie dobranie odpowiednich długości i średnic przewodów. Wykonanie instalacji bez projektu najczęściej kończy sie znacznym jej przewymiarowaniem, co w efekcie zwiększa koszt inwestycji nawet o 30%.
  4. Instalacja wykonana przez projektanta gwarantuje prawidłowe jej działanie, w przypadku wykonania przez "firmę ogólnobudowlaną" nikt tej gwarancji nie udzieli. W efekcie instalacja najczęściej nie jest właściwie zbilansowana i nie pracuje właściwie. Okazuje się wtedy, że jedynie gruntowna i kosztowna przebudowa systemu wentylacyjnego przyniesie założone.

Najlepszym rozwiązaniem problemu z zaprojektowaniem wentylacji jest powierzenie tego zadania specjalistom i to tym, którzy zajmują się projektowaniem i montowaniem instalacji w domkach jednorodzinnych. Prawidłowe funkcjonowanie wentylacji może być bowiem zapewnione jedynie poprzez dokładne obliczenia oporów i spadków ciśnień w przewodach wentylacyjnych oraz bezbłędne i staranne wykonanie instalacji.

Porady

Ostatnie Realizacje

Najnowsze Porady

Nasi klienci